Zmieniamy się dla Was! Szanowni Klienci, tymczasowo możliwość składania zamówień na FIVERO została wyłączona. Pracujemy nad udoskonaleniem naszego sklepu i wrócimy do Was w pierwszym kwartale 2021 roku.
Do zobaczenia!

Łempicka. Tryumf życia

Znak
31,45 zł 44,99 zł -30%

Opis

Malarka, arystokratka, femme fatale.
Tamara Łempicka artystka w pracy i w życiu. Niepokorna, skandalizująca, zafascynowana pięknem ludzkiego ciała. Orędowniczka wolnej miłości i przyjemności życia. Budowała swoją legendę konsekwentnie i bezkompromisowo.
Ważniejsza od prawdy była dla niej opowieść tych kilka dodanych szczegółów, które zmieniały to, co nudne, w to, co niepowtarzalne. W końcu żyć to wyróżniać się na tle innych.
Czy da się dotrzeć do prawdziwej historii, przedzierając się przez misternie stworzoną legendę? Małgorzacie Czyńskiej udało się uchwycić Tamarę kobietę z krwi i kości, która kochała, pracowała i zmagała się z losem, by trwale zapisać swoje miejsce w historii.
Małgorzata Czyńska - pisarka i dziennikarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Autorka Metafizycznego haremu i Kobiet z obrazów oraz biografii, m.in. Katarzyny Kobro i Mai Berezowskiej.

Szczegóły produktu

Autor
Małgorzata Czyńska
Data publikacji
02.11.2020
Oprawa
twarda
1230428

Na stronie sklepu internetowego fivero.pl są stosowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami na ich temat.